Учні спеціалізованої школи №42 першими з дітей Маріуполя і Донецької області долучилися до Регіональної програми впровадження трирівневої моделі профілактики правопорушень серед дітей на 2019-2022 роки. Хлопчики та дівчатка стануть медіаторами «Шкільної служби порозуміння», яка створюється в рамках реалізації цієї програми, що проходить за сприянням Програми розвитку ООН в Україні і Маріупольської спілки молоді.
Сьогодні перший тренінг «Медіація та альтернативне врегулювання спорів» для них провели: одна з найперших професійних медіаторів-поліцейських, старший інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного Управління Національної поліції в Донецькій області, майор поліції Валерія Федіна та заступник начальника відділу систематизації законодавства з правової роботи та правової освіти Управління Державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції Донецької області Олена Горустович, головний спеціаліст відділу систематизації законодавства з правової роботи та правової освіти Управління Державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції Донецької області Марія Танаджі.
Діти не тільки ознайомилися з поняттям медіації та медіатора, як посередника між сторонами суперечки, а й відпрацювали деякі навички ведення процедури медіації та її застосування у вирішенні конфліктів. Близько 90% тренінгу складалося з відпрацювання практичних комунікативних навичок, яке проходило в форматі рольових ігор та роботи в малих групах.
Впровадження цієї програми в школах відбуватиметься в декілька етапів, впродовж яких спеціалісти проведуть з дітьми теоретичні та практичні заняття.
Довідка: Головною функцією посередника є комплексне управління процесом переговорів. Медіатор, як незалежна третя сторона, допомагає справедливо вирішити суперечку, враховуючи емоції та потреби обох сторін.