Четверг, 25.02.2021, 16:34
Приветствую Вас Гость | RSS

ГІМНАЗІЯ ЗІ СТРУКТУРНИМ ПІДРОЗДІЛОМ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ №42

Меню сайта
Форма входа

2016-2017

 


Новости округа № 6

2016 - 2017 учебный год

 Мандруючи країнами…

 

Сьогодні, 1 червня 2017 року, на базі спеціалізованої школи №42 відбувся країнознавчий квест для дітей літніх мовних таборів на базі  шкіл освітнього округу № 6: СШ42, 4, НВК № 28, ЗОШ № 20, 34.

Захоплюючу мандрівку англомовними країнами для школярів  організували педагоги та студенти  факультету іноземних мов Маріупольського Державного університету – учасники волонтерської програми.

Під час зустрічі волонтерам МДУ  вдалося подолати мовний та емоційний  бар’єр у спілкуванні з учнями з перших хвилин заняття.

Удосконалення мовних навичок проходило в ігровій формі. Протягом квесту  діти  знайомились з традиціями США, Великої Британії, Канади та Австралії,  видатними музичними творами, що стали символом цих країн, складали  пазли, відгадували головоломки та шукали скарби. Учасники гри отримали практичні навички в застосуванні англійської мови,  роботи у команді та групах.                                                                          

У контексті сучасної освіти англійська мова є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. Спілкування у неформальній обстановці сприяє гармонійному та всебічному розвитку дітей, підвищує зацікавленість  англійською мовою, забезпечує якісне навчання, допомагає подолати мовний бар’єр.

 

Залучаючи учнів до такої цікавої й корисної діяльності, волонтери  не лише удосконалюють їх навички іншомовного спілкування та підвищують інтерес до вивчення англійської мови, але й допомагають школярам стати повноправними членами європейського простору.

       

Мала спортивна олімпіада «Старти рум'яних»
 

  На базі спеціалізованої школи №42 18 травня 2017 року пройшли змагання малої спортивної олімпіади серед дітей старшого дошкільного віку «Старти рум'яних». 

 За звання найшвидший та найстрибучіший змагалися вихованці 9 команд дитячих садків освітнього округу №6: 

- ДНЗ №59 «Ластівка»,

- ДНЗ №61 «Гніздечко»,

- ДНЗ №73 «Горішок»,

- ДНЗ №84 «Топольок»,

- ДНЗ №102 «Чемпіони»,

- ДНЗ №118 «Ягідка»,

- ДНЗ №90 «Козаки»,

- ДНЗ №98 «Веселі м'ячики»,

- ДНЗ №131 «Живчики».

 

   

  

 

 

І хоча олімпіада дитяча, тут було все, як на справжніх спортивних змаганнях. Палка жага до перемоги кожного маленького атлета, суперництво з супротивником, емоційна напруга перед стартом та сльози радості від перемоги на фінішній прямій. 

 

   

За підсумками змагань були визначені команди-переможниці:

1 місце – команда дошкільного навчального закладу №59 «Ластівка».

2 місце – команда дошкільного навчального закладу №84 «Топольок».

 

3 місце – команда дошкільного навчального закладу №98 «Веселі м'ячики».

Всі команди за активну участь в олімпіаді нагороджені грамотами та призами управління з фізичної культури та спорту Маріупольської міської ради.  Під час музичних пауз святковий настрій юним спортсменам підтримали вихованці школи-садка №71 виконували українські народні танці. Цей цікавий світ українських традиційних розваг 


 


 

Одним з головних напрямків роботи округу №6 є співпраця шкіл з дошкільними навчальними закладами. Проблема наступності дошкільного та шкільного навчання, адаптації майбутніх першокласників до шкільних умов залишається актуальною і на сьогоднішній день. Вже традиційно проводяться спільні заходи: семінари, дні відкритих дверей, свята.


 


 


 


 

Так, 19 квітня на базі ДНЗ №61 «Гніздечко» дошкільники та учні 1 класу СШ №42 разом приймали участь у веселому навчально-розвиваючому заході, присвяченому святкуванню Великодня. Діти танцювали, співали коломийки, веснянки, познайомилися з обрядом «Вербиченька».  

 

 

 

Підготувала свято старший вихователь ДНЗ №61 «Гніздечко» Горшкова В. В.


 Вище, швидше, сильніше!

З метою популяризації здорового способу життя, в рамках роботи освітнього округу № 6, 15 березня 2017 року в СШ №42 відбулося спортивне свято -  змагання з Workout серед дівчат, учениць 4-х, 5-х і 6-х  класів.

Гостями  на заході були  вчителі фізичної культури навчальних закладів освітнього округу №6.

На відміну від інших видів спорту, у Workout, змагаючись, спортсмени підтримують один одного, обмінюються досвідом, підказують, як виконати той чи інший елемент.

 «Дитячі спортивні змагання не повинні наповнюватися лише атмосферою суперництва, вони повинні перетворюватися на яскраве свято, таке, що запам'ятовується надовго», – впевнена вчитель фізкультури СШ №42 та організатор  змагань Бодня Валентина Олександрівна. Саме тому етапи Workout чергувалися з логічними та рухливими іграми, показовими виступами учнів-спортсменів, які вже досягли успіхів, займаючись в позашкільних гуртках та секціях.

Такі змагання є корисними  для вчителів фізичної культури і цікавими для школярів.

      Семінар для вичтелів: "Курс за вибором "Живи за правилами"

У стінах СШ №42 пройшов семінар для вчителів шкіл освітнього округу №6. Темою розмови став курс за вибором «Живи за правилами».

Про новий для Маріуполя курс розповідав викладач історії ЗОШ №19 Владислав Рублено.  В школі селища Камінськ курс викладається для учнів 7-8 класів вже понад 10 років, а ось серед інших шкіл нашого міста він майже не відомий. Його розробником є Тетяна Ремех - кандидат педагогічних наук, завідувач відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України.

 

Головне завдання цього курсу – озброїти учнів знаннями про правила, що існують у суспільстві, та вміннями діяти у життєвих ситуаціях відповідно до вимог норм права і положень законів. Кожен вчитель може використовувати матеріали курсу на будь-яких предметах, бо на уроках розглядаються питання статевого, естетичного, розумового, громадянського, морального, фізичного, екологічного  виховання.

 

 


Під час семінару  Владислав Рублено використовував не тільки теоретичні матеріали, а й цікавинки з практичного досвіду.

 


 Фестиваль патріотичної пісні "Музи не мовчать"

Кажуть, коли говорять гармати, музи мовчать… Проте вся наша історія спростовує цей вислів, бо ще від часів Марусі Чурай, «що помагає не вгашати духа, як не співцями створені пісні?». Ніщо так не єднає, як пісня. Пісенна українська душа проявляє себе завжди: і в мирній хліборобській праці, і в часи втрат та болю.

Сьогодні ми переживаємо саме такий – складний і болючий – період, коли вирішується доля України на подальші роки і десятиліття. Зараз, як ніколи, потрібна єдність. Потрібна підтримка тим, хто опинився в самому епіцентрі неоголошеної війни.

17 лютого на підтримку воїнів АТО у НВК №28 відбувся фестиваль патріотичної пісні "Музи не мовчать" для учнів освітнього округу №6, проведений учителем музики Шумаковою О.О., учителем історії Виборною Є.В., за підтримки заступника директора Пройдакової О.П.

На фестивалі учні представили пісні різної тематики. Були тут і "Катюша", і "Тальяночка", і "Нащадки козаків", пригадали і події Афганського конфлікту. Особливого звучання набули пісні "Не твоя війна" і "Колір сонця", бо передають глибокі переживання з приводу ситуації, яка склалася зараз у нашій країні. Концерт пройшов на одному подиху – динамічно, з ретельно продуманою сценографією та репертуаром. Фестиваль спрямований на розвиток та утвердження високих естетичних смаків маленьких громадян України, їх сценічну культуру, національне та громадянське виховання.

Тож поряд з іншими, ця благородна справа вкотре доводить, що музи не мовчать ніколи… Діти активно долучаються до підтримки нашим захисникам, разом з усіма сподіваючись на мир, справжнє значення якого ми оцінили тільки зараз.

      Открытый урок по информатике "Форматирование символов и абзацев" 

В рамках методической работы округа № 6, 15 февраля 2017 года учителем информатики высшей категории ОШ №44  Ильницкой Татьяной Владимировной был проведён открытый урок для учителей образовательного округа и города  по теме «Форматирование символов и абзацев: шрифт, размер, начертание, цвет, выравнивание, установление, междустрочного интервала» в 6 классе.

Урок был проведен с использованием инновационных методов обучения. Был интересен для детей и коллег-учителей. Многих заинтересовал момент использования облачных технологий для проведения уроков информатики.

По завершению урока учителя провели своеобразный «круглый стол», в процессе которого обсудили современные проблемы преподавания информатики в школе, обменялись опытом, наладили личные контакты для перспективы профессионального общения.

      

   Відкритий урок з баскетболу

16 лютого 2017року в рамках методичної роботи освітнього округу № 6, в ЗОШ № 21 пройшов відкритий урок  з фізичної культури в 5–А  класі з  теми «Баскетбол», вчитель Голенєва Світлана Федорівна.

Мета уроку: сприяти удосконаленню рухових навичок у баскетболі. Завдання уроку:  закріплення кидка м`яча у кошик двома руками від грудей, однією від плеча; удосконалення ведення м`яча; удосконалення передачі і ловіння м`яча двома руками від грудей на   місці і у русі;  виховувати вміння діяти в групі, прагнення до перемоги; формувати правильну поставу. На уроці використані ігрові, інтерактивні технології, фронтальний, позмінний, груповий, індивідуальний методи роботи. З метою оздоровлення  проведені вправи на поставу. На уроці були присутні вчителі фізичного виховання округу та адміністрація ЗОШ № 21. 

На занятті учні та вчителі отримали заряд позитивної енергії і бажання вести здоровий спосіб життя.

                                            Міський семінар-презентація "Консолідація виховних можливостей..."


 

Тепло і гостинно зустрічала школа 18 січня заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів на міському семінарі-презентації «Консолідація виховних можливостей ЗОШ №20, загальноосвітніх навчальних закладів різних регіонів України та громадських організацій щодо формування громадянської ідентичності учнівської молоді».  До участі в семінарі були запрошені члени батьківського комітету школи.


 

З вітальною промовою виступила директор школи Волкова В.Б., яка ознайомила учасників семінару з виховною роботою в школі. Учні 4 класу подарували присутнім чудову пісню.


 

Методист НМЦ з виховної роботи  Кошкер А.Й. привітала всіх зі всіма зимовими святами та розповіла про важливість співпраці  між школами Заходу та Сходу України ,та дала настанови учасникам семінару на пошук шкіл-партнерів. На семінар був запрошений настоятель храму Петра Могили  УПЦ Київського патріархату отець Уар, який прочитав молитву напередодні  водохресного святвечора  та окропив присутніх святою водою.


 

Робота  семінару відбувалася в трьох секціях та дала змогу ознайомити присутніх зі співпрацею школи зі школою-партнером Тернопільською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №16 імені Володимира Левицького, військовослужбовцями та духовенством. Цікаве обговорення тем відбувалося на кожній студії.


 Профориентация

21 декабря 2016 года, в рамках профориентационной работы образовательного округа № 6 состоялась встреча учащихся 11 класса и родителей СШ № 42 с преподавателем Мариупольского машиностроительного колледжа ГВУЗ «Приазовский Государственный Технический Университет» Олейниковой Татьяной Сергеевной. Татьяна Сергеевна  рассказала  будущим абитуриентам об особенностях вступительной кампании 2017 года, познакомила с сайтом vstup.info.   Информация оказалась полезной всем присутствующим.Профориентация

16 декабря 2016 года в рамках программы профориентации образовательного округа № 6  в СШ №4 прошла встреча преподавателей и представителей приёмной комиссии Мариупольского Государственного Университета с родителями учеников 11 классов, администрацией и учителями мариупольских школ округа №6. Работники ВУЗа рассказали об особенностях приёма в высшие учебные заведения в 2017 году и детально познакомили с профессиями, которым можно обучиться в университете.

 До Дня Захисника України у спеціалізованій школі №42 відбувся творчий конкурс «Подаруй солдату радість!».

До участі в конкурсі діти готувалися заздалегідь: продумували ескізи вишиванок, виготовляли обереги та мотанки, вивчали схеми бойових машин для виготовлення макетів, робили малюнки та писали листи-привітання. Участь приймали й майбутні першокласники, вихованці  ДНЗ №61 освітнього округу №6. 

За результатами конкурсу до Дня Захисника України було організовано спільну виставку юних умільців «Свято мужності».

Зараз школа готується до зустрічі з представниками цивільного корпусу «Азов» та «Самооборони Маріуполя», які завітають 13 жовтня 2016 р. напередодні Дня Захисника України.  Учні підготували для довгоочікуваних гостей концертні номери та привітання.

         

   Преемственность - основа комфортного перехода детей из детского сада в школу

Одним из главных направлений работы  округа №6 является сотрудничество школ с дошкольными учебными учреждениями. Проблема преемственности дошкольного и школьного обучения, адаптации будущих первоклассников к школьным условиям остаётся актуальной и на сегодняшний день. Уже традиционно проводятся совместные мероприятия: семинары, дни открытых дверей,  праздники.

В сентябре 2016-2017 учебного года  череду совместных мероприятий "детский сад - школа" открыл Праздник Первого звонка в СШ № 42, на котором  в качестве гостей уже традиционно присутствовали будущие первоклассники из ДУУ № 61. Ребята окунулись в школьную жизнь, поучаствовали в патриотическом флеш-мобе, которым традиционно оканчиваются все школьные праздники.

А 14 сентября, в рамках месячника по ПДД, агитбригада ЮИД 7 класса СШ № 42 выступила перед своими маленькими друзьями из ДУУ № 61. Ребята провели практическое занятие с будущими первоклассниками на темы "Что ты знаешь о сигналах светофора?", "Как правильно переходить перекрёсток".

Школы округа № 6 планируют и в дальнейшем поддерживать тесную связь с дошкольными учебными учреждениями.

      


 

Block title
Block content
Опитування
Оцените мой сайт
Всего ответов: 340
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Рекомендуємо
Національна дитяча лінія
Національна дитяча лінія
«  Февраль 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Copyright MyCorp © 2021
Сделать бесплатный сайт с uCoz