Поради батькам
щодо превентивного виховання
1. Необхідно дотримуйтися загальноприйнятих норм поведінки, чіткого разпорядку і режиму дня.
2. Важливо постійно тримати у полі зору шкільне життя дитини, цікавитися усім тим, що відбувається у шкільномий та позашкільний час.
3. Виховувати відповідальне, ціннісне ставнення до власного здоров'я. Виховувати розуміння, що так само цінне і здоров'я іншої людини.
Прищеплювати розуміння необхідності допомагати у майбутньому своїм літнім батькам, родичам.
4. Обговорювати з дітьми проблеми асоціальної поведінки окремих людей (наркоманів, алкоголіків тощо), але педагогічно грамотно ( з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей дитини, без повчань і моралізування).
5. Обмежувати доступ дітей до інформації, що популяризує наркоманію, алкоголізм тощо. Лімітувати час, виділений для ігр на комп'ютері, а також слідкувати за змістом сторінки дитини в соціальних профілях.
6. Розвивати у дітей самостійність, уміння відстоювати власну точку зору, приймати точку зору інших, уміння програвати. Також захищати свої пріоритети і не піддаватися негативному зовнішньому впливу.
- Знати основні зовнішні ознаки вживання дітьми наркотиків, алкоголю, токсичних речовин.
- Підтримувати постійний зв'язок зі школою, іншими виховними закладами.
- Бути готовими до консультації із педагогами, психологами, медиками; до відвертої розмови з дитиною; до вживання дисциплінарних заходів і контактів із підозрілими товаришами.